בלוג סקס יותר טוב משוקולד

אוננות: זה כבר לא רק בשביל הכיף

אוננות: זה כבר לא רק בשביל הכיף

אוננות היא לא נושא הטאבו שהיה פעם. למרות שזה עדיין נתפס בדרך כלל כפעילות פנאי, יש קבלה הולכת וגוברת של היתרונות הרבים הקשורים אוננות. בפוסט בבלוג זה, נצלול עמוק לתוך מדוע תרגול הנאה עצמית זה הוא חלק בריא ומועיל של החיים.

אוננות ובריאות הנפש
https://www.cochinescort.com/
בעוד אוננות כבר זמן רב נתפס כפעולה פיזית, מחקר שנערך לאחרונה גילה כמה יתרונות פסיכולוגיים הקשורים גירוי עצמי. לדוגמה, עיסוק באוננות נקשר לירידה ברמות הלחץ, הערכה עצמית גבוהה יותר ותחושת שליטה וסיפוק משופרת. שינויים חיוביים אלה בבריאות הנפש יכולים להיות מועילים במיוחד עבור אנשים שעשויים להתמודד עם דיכאון, חרדה או בעיות רגשיות אחרות.

אוננות ובריאות מינית
אוננות מועילה גם להבנת הבריאות המינית שלנו. באמצעות חקירה עצמית וגירוי עצמי, אנו יכולים ללמוד יותר על הגוף שלנו וכיצד הוא פועל. זה יכול לעזור לנו להיות מודעים יותר לגבי הרצונות והצרכים המיניים שלנו – וזה חשוב במיוחד עבור אלה שעובדים על שיפור הבריאות המינית שלהם או מנסים להבין טוב יותר את גופם.

אוננות ובריאות הרבייה
אוננות נקשרה גם לשיפור בריאות הרבייה מכיוון שהיא יכולה להקל על שחרור רעלים מצטברים שעלולים לגרום נזק בגופנו. עבור זוגות המעוניינים לשפר את הפוריות, גירוי עצמי יכול לסייע בשחרור רעלים ובהגדלת כמות הזרע הבריא המשתחרר. בנוסף, אורח חיים מיני בריא ואורגזמות המושגות באמצעות אוננות יכולים לעזור לווסת הורמונים, אשר בתורו יכול להפחית את הסיכון לבעיות מחזור ותסמיני PMS, כמו גם לשפר את הפוריות הכללית.

לבסוף, אוננות יכולה לשמש כצורה חלופית של פעילות מינית, להחליף פעילויות שעלולות להיות מסוכנות יותר. זה יכול להיות המקרה עבור אנשים המבקשים לתרגל מין בטוח יותר או עבור אלה שאינם יכולים, או אינם רוצים, לעסוק במערכות יחסים.

מסקנה
לסיכום, אוננות כבר לא נתפסת רק כסוג של הנאה ובילוי. באמצעות פיתוח הבנתנו את היתרונות הבריאותיים הנפשיים, המיניים והפוריים הקשורים למעשה זה, אנו יכולים להתחיל להעריך את הפוטנציאל של אוננות ככלי לקידום רווחה. ככל שאנו ממשיכים להשיג הבנה עמוקה יותר של כוחה של הנאה עצמית, רוב הסיכויים שהפוטנציאל שלה לקידום גילוי עצמי וטיפוח עצמי ימשיך לגדול.