בלוג סקס יותר טוב משוקולד

דירה דיסקרטית: ההיסטוריה, המחלוקת והמצב הנוכחי

דירה דיסקרטית: ההיסטוריה, המחלוקת והמצב הנוכחי

לדירה דיסקרטית, מונח שמזכיר דימויים של פעילויות שערורייתיות והנאות אסורות, יש היסטוריה ארוכה וצבעונית. מימי קדם ועד לעידן המודרני, מוסדות אלה זכו הן לשבחים והן לגינוי על שירותיהם. עם זאת, למרות המחלוקת סביבם, בתי דירה דיסקרטית מילאו תפקיד משמעותי בהתפתחות של חברות ותרבויות ברחבי העולם.

במאמר זה נעמיק בהיסטוריה של בורדו, תפקידה בתרבויות שונות ומצבם הנוכחי של מוסדות אלה.

מקורותיו של דירה דיסקרטית

דירה דיסקרטית, נגזר מן המילה האיטלקית "דירה דיסקרטית" או "דירה דיסקרטית", התייחס במקור צריף קטן או קוטג '. עם זאת, בסופו של דבר הוא שימש לתיאור בית של זנות. הרעיון של שירותי מין בתשלום מקורו בתרבויות עתיקות, כגון בבל ויוון, שם מקדשים המוקדשים לאלים מסוימים היו אזור ייעודי למעשים מיניים שיבוצעו על ידי נשים הידועות כזונות קדושות.

בתקופת האימפריה הרומית, היו בולטות מאוד ומוכרות מבחינה חוקית. הם סווגו לקטגוריות שונות על פי רמות ההשכלה וההכנסה שלהם ולא נחשבו בלתי מוסריים או בלתי חוקיים. למעשה, דירות דיסקרטיות נתפסו כמוצא הכרחי לתשוקותיהם של גברים וכדרך להגן על קדושת הנישואין.

האבולוציה של דירה דיסקרטית באירופה

עם שקיעתה של האימפריה הרומית, דירות דיסקרטיות וזנות הפכו לסטיגמות יותר וקשורים לחטא ולחוסר מוסריות. בימי הביניים, עליית הנצרות הובילה לחוקים ותקנות נוקשים נגד זנות, ודירות דיסקרטיות (https://bibimassage.com/) נדחקו למחתרת.

עם זאת, למרות המאמצים למגר את המנהג, דירות דיסקרטיות המשיכו לפרוח באירופה, במיוחד בערים כמו פריז, שם עבודת המין הייתה מוסדרת ומוסה על ידי המדינה. במאות ה -18 וה -19, מוסדות כמו "Maisons de Tolerance" בצרפת ו"בתי הקפה של הלילה" באנגליה הפכו פופולריים, קייטרינג ללקוחות עשירים עם פנים מפוארים ושירותים יקרים.

לדירות דיסקרטיות אמריקאים יש גם היסטוריה ארוכה, כאשר הראשון נפתח בניו אמסטרדם (כיום ניו יורק) בשנת 1625. עם זאת, במהלך הבהלה לזהב במאה ה -19 כי דירות דיסקרטיות הפכו נפוצים ורווחיים מאוד בארצות הברית. המחוזות הידועים לשמצה, כמו החוף הברברי בסן פרנסיסקו וסטוריוויל בניו אורלינס, משכו מהמרים, חיילים ומלחים בחיפוש אחר בידור.

דירות דיסקרטיות באסיה

בעוד שהזנות הייתה נפוצה באירופה ובאמריקה, היא נחשבה למקצוע בעל מעמד חברתי נמוך, והמעורבים בה נדחקו לעתים קרובות לשוליים. עם זאת, בכמה תרבויות אסיאתיות, חצרנים וגיישות החזיקו בעמדות מכובדות והוכשרו במוזיקה, ריקוד וספרות, בנוסף לשירותיהם המיניים.

ביפן, מחוז יושיווארה בטוקיו היה ידוע בדירות דיסקרטיות ברמה גבוהה ובאנשי חצר יפהפיים, שהוכשרו באמנות הפיתוי והבידור. דירות דיסקרטיות אלה היו מפוקחים מאוד על ידי הממשלה, ולבתי המשפט היה קוד התנהגות קפדני לעקוב אחריו. באופן דומה, בסין, אנשי חצר זכו לכבוד בחברה והוכשרו במוזיקה, שירה וציור.

נפילתו של דירה דיסקרטית

למרות חשיבותם ההיסטורית והתרבותית של הדירות הדיסקרטיות, הם תמיד היו נושא למחלוקת ולגינוי. בסוף המאה ה-19 החלו מדינות לחוקק חוקים המגבילים או אוסרים על זנות. עליית הפמיניזם והמודעות הגוברת לסחר בבני אדם הביאו גם תשומת לב רבה יותר לניצול ולהתעללות המתרחשים לעתים קרובות בדירות דיסקרטיות.

במאה ה -20, התפשטות מחלות המועברות במגע מיני, במיוחד איידס, הוסיפה לחששות סביב דירות דיסקרטיות. כתוצאה מכך, ממשלות וחברות רבות אימצו גישה מגבילה יותר כלפי הפרקטיקה, סגרו מפעלים והפלילו את המעורבים.

המצב הנוכחי של דירה דיסקרטית

כיום, חוקיותם של דירות דיסקרטיות משתנה ממדינה למדינה. במקומות מסוימים, כמו ניו זילנד, דירות דיסקרטיות מוסדרים ונחשבים לעסק לגיטימי, בעוד שבאחרים, כמו ארצות הברית, הם אינם חוקיים ברוב המדינות.

עליית האינטרנט והמדיה החברתית שינתה גם את הנוף של תעשיית המין, כאשר עובדי מין רבים בוחרים בפלטפורמות מקוונות במקום לעבוד בדירה דיסקרטית מסורתי. זה איפשר יותר נראות, בטיחות ושליטה על עבודתם עבור חלקם, בעוד אחרים טוענים כי זה הגדיל את הסיכונים של ניצול ואלימות.

למרות המחלוקת המתמשכת, דירות דיסקרטיות ממשיכים להתקיים ולפעול בחלקים רבים של העולם, לשרת מגוון רחב של לקוחות ולספק תעסוקה לעובדי מין.

דירה דיסקרטית בתרבות הפופולרית

בתי דירה דיסקרטית היו נושא פופולרי בספרות, בקולנוע ובצורות אמנות אחרות. מהרומן הקלאסי "עלובי החיים" ועד לסדרת הטלוויזיה המודרנית The Deuce, דירות דיסקרטיות תוארו בצורות שונות, לעתים קרובות זוהרות או מושמצות. להצגה התקשורתית השפעה משמעותית על התפיסה הציבורית, ובראשה