בלוג סקס יותר טוב משוקולד

התמכרות לפורנו: התמכרות נפוצה יותר ויותר שראויה לתשומת לב

התמכרות לפורנו: התמכרות נפוצה יותר ויותר שראויה לתשומת לב

התמכרות לפורנוגרפיה היא בעיה הולכת וגדלה במדינות רבות, אך מעטים יודעים מה זה ואת היקף ההשפעה שלה. על פי מחקר שנערך בקרב 28,000 מבוגרים על ידי YouGov, חברת מחקר בינלאומית, אחד מכל שלושה אנשים התקשה לשלוט בשימוש שלו בפורנו בשלב מסוים. להתמכרות לפורנו יכולות להיות השלכות פסיכולוגיות, פיזיות וחברתיות חמורות. חשוב להיות מודעים לנושא ההולך וגדל הזה ולזהות סימנים של התמכרות לפורנו על מנת להתערב ולקבל טיפול הולם לפני שיהיה מאוחר מדי.

פורנו הפך נגיש יותר בעשורים האחרונים בגלל האינטרנט, ואיתו הגיעו קריאות להגברת הרגולציה. YouGov מצא כי יותר ממחצית מבני 18-34 אמרו שהם ראו פורנוגרפיה בצורה כלשהי לפחות פעם אחת בחייהם. זה לא נראה רק במחשבים עם זאת, כמו טלפונים חכמים גם מאפשרים לנו להציג אתרים כמו Pornhub בדרכים. זמינות מתמדת זו של פורנו הובילה לכך שאנשים מסוימים פיתחו מערכת יחסים לא בריאה עם פורנוגרפיה, עד כדי כך שהיא פוגעת בחיי היומיום שלהם.

התמכרות לפורנו היא מחלה מורכבת, השפעותיה משתנות מאדם לאדם. תסמינים נפוצים כוללים סובלנות מוגברת (הצורך לצפות ביותר פורנו כדי להרגיש את אותה רמת גירוי) והכחשת הבעיה. אדם יכול גם להיות מבודד ומסוגר, להעדיף את השימוש בפורנוגרפיה על פני חברים, משפחה או אפילו עבודה. מאבק להפסיק לצפות בפורנו למרות ההשלכות השליליות שיש לו על חייו של אדם (כלומר, בעיות במערכות יחסים ובעבודה) הוא גם סימן להתמכרות.
https://60min.co.il

אלה עם התמכרות לפורנו עשויים למצוא את עצמם נוקטים בשיטות קיצוניות כדי לצפות בפורנוגרפיה, כגון שקר, גניבה או אפילו הבטחות שווא. הם עשויים להרגיש חסרי אונים להתנגד להתמכרות שלהם, להיות אובססיביים לפורנו ולעסוק בהתנהגות כפייתית. עבור חלקם, צפייה בחומר מפורש עלולה להפוך לכפייה שקשה לשלוט בה, מה שעלול להוביל לבעיות נוספות בהמשך הדרך.

למרבה המזל, עזרה זמינה למי שמזהה ורוצה לטפל בהתמכרות לפורנו. ניתן לפנות לעזרה מקצועית באמצעות פסיכותרפיה וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, שניהם יעילים בטיפול בכל סוגי ההתמכרויות. תוכניות 12 צעדים המוצעים על ידי ארגונים כגון מכורים למין אנונימיים יכול גם להיות מועיל, לעזור לאנשים לנקוט את הצעדים הדרושים להתאוששות.

התמכרות לפורנו היא בעיה אמיתית שרבים מתמודדים איתה או התמודדו איתה, ויש לדון בה בפתיחות רבה יותר. חשוב שנבין את סימני ההתמכרות לפורנו על מנת להתערב ולקבל את העזרה הדרושה, לפני שיהיה מאוחר מדי.