בלוג סקס יותר טוב משוקולד

טנטרה – דרך רוחנית עתיקה של שליטה על הגוף והנפש

טנטרה – דרך רוחנית עתיקה של שליטה על הגוף והנפש

טנטרה היא דרך רוחנית עתיקה של חקר העצמי, העולם והקשר האלוהי. תרגול הטנטרה הוא דרך לחוות, להתמזג ולשלוט בעולמנו הפנימי והחיצוני באמצעות טכניקות מגוונות כמו חסידיו. טנטרה תורגלה בצורות רבות ושונות על ידי אנשים מתרבויות שונות במשך אלפי שנים.

טנטרה היא מילה בסנסקריט הנגזרת משתי מילות שורש: טאן, שמשמעותה להתרחב או להקרין החוצה וטרה, שמשמעותה לשחרר או לשחרר. כאשר מחברים אותה יחד, טנטרה מתורגמת ל"שחרור באמצעות התרחבות" או "חופש באמצעות חיבור". טנטרה מציעה נתיב של צמיחה רוחנית המעודדת חקירה והרחבה של התודעה המושגת באמצעות מיקוד וריכוז בגוף, ברגשות ובנפש.

טנטרה מעודדת את המתרגלים שלה לאמץ את הניצוץ האלוהי שבתוכם שמחובר לעולם הרוחני הגדול יותר. באמצעות תרגולים עדינים של מנטרה, מודרה, פראניאמה ומדיטציה, מתרגלי טנטרה שואפים להבנה עמוקה וחיבור עם האלוהי. מטרת תרגול הטנטרה היא לטפח ולטפח את המודעות של האלוהי בתוך כל נשמה.

טנטרה היא תרגול של הבנת הקשרים ההדדיים של כל הדברים, של קבלה וקבלה של כל העצמי של האדם, ושל להיות נוכח ברגע עם כל התחושות, הרגשות והרגשות שלו. המטרה היא להבין ולחוות את החיבור הזה, כביטוי של האלוהי ולהשתמש בו כדי להרחיב את התודעה.

ישנם שבילים וענפים שונים המרכיבים את המסורת הטנטרית. בעוד שהדרכים השונות חולקות את אותם עקרונות רוחניים בסיסיים, האמצעים להגיע לאותה מטרה יכולים להיות שונים באופן דרסטי. נתיבים טנטריים מחולקים לעתים קרובות טנטרה שמאלית וימנית, אולם ישנם מספר עצום של נתיבים אחרים, כגון ניאו-טנטרה וטנטרה לבנה.

טנטרה שמאלית היא תרגול של שימוש במין, חושניות והנאה כדרך לחיבור עם האלוהי. היא מבוססת על התרגול העתיק של קונדליני יוגה, אשר משתמש באנרגיות של הצ'אקרות הנמוכות, או מרכזי האנרגיה, כדי לעורר ולעורר קשרים עם האלוהי. ההתמקדות היא בשבירת נורמות, חקירת הנאה ואנרגיה מינית, והתחברות לרגשות הקשורים למיניות, מתוך כוונה למצוא משמעות עמוקה יותר בחייו.
sexclub18.net

טנטרה ימנית מתמקדת בדרך כלל בפיתוח קשרים רוחניים באמצעות תרגולים של יוגה, מדיטציה, טקסים, פולחן והתבוננות. דרך זו היא הדרך המסורתית יותר של טנטרה, שהתפתחה במקור כדרך עבור המאמינים לחקור ולהשיג הבנה עמוקה יותר של הקשר שלהם עם האלוהי.

ניאו-טנטרה היא גרסה מודרנית יחסית של טנטרה המתמקדת בפתיחת ערוצי האנרגיה המינית בגוף וניצול כל סוג של מגע פיזי ליצירת קשרים רוחניים וחקירת הבנה עמוקה יותר של העצמי.

טנטרה לבנה היא צורה של תרגול מדיטציה טנטרית, הנבדלת מהדרך ביד שמאל או ביד ימין. הוא מורכב מטכניקות ותרגולים שונים של מדיטציה, הדמיה, עבודת נשימה ותנועת אנרגיה, כדי לסייע בהתעוררות האנרגיות הפנימיות ולקדם את המודעות לאלוהי.

לכל אחד מנתיבים אלה יש עומקים משלו של חקירה וטכניקות לחוות את האלוהי שבתוכנו. בסופו של דבר, כל נתיב מתמקד במציאת ולחוויה של חיבור עמוק לאנרגיות הרוחניות של היקום.

בכל מקום בו אתם נמצאים בדרככם לחקר ההבנה הרוחנית, תרגול הטנטרה יכול להציע לכם הדרכה ותמיכה בגילוי חיבור משמעותי יותר לאלוהי. תרגול של חקירה עצמית, המאפשר לכם להבין טוב יותר את עולמכם הפנימי ולגלות את ההרמוניה שנמצאת מעבר לעולם פיזי זה.